fbpx

Oferta dla instytucji

Jednodniowe warsztaty skoncentrowane na 3 głównych filarach metody Montessori: filozofii, pomocach rozwojowych i obserwacji. Uczestnicy otrzymają ogólny obraz tego, w jaki sposób uczą się dzieci do 6. roku życia i na czym polega rola nauczyciela / rodzica Montessori.

Warsztaty przeznaczone są dla osób nieznających metody Montessori, a którym zależy na zdobyciu podstawowej wiedzy. Jest to oferta warsztatów przeznaczona dla organizacji pozarządowych, bibliotek miejskich i wiejskich, instytucji, przedszkoli, klubów mam. Jest to możliwość zauroczenia się w wyjątkowej metodzie edukacji oraz inspiracja do dalszych poszukiwań.

Zorganizuj warsztaty

3 filary metody Montessori:

Filozofia Marii Montessori – szukanie złotego środka jak pomóc dziecku w wydobyciu, poznaniu i rozwinięciu potencjału, jaki dostał od natury

Pomoce rozwojowe – materiały, dzięki którym dzieci poznają świat od ogółu do szczegółu w odpowiednim czasie i w naturalny dla nich sposób.

Obserwacja – dziecko staje się nauczycielem dla dorosłych

Projekcja filmu dokumentalnego "Pozwólmy nauczać dzieciom"

Film stworzony przez francuskiego dokumentalistę to szczególnie wartościowa pozycja dla rodziców, którzy pragną wychowywać dzieci w duchu metody Montessori. To pierwsza taka pozycja na świecie prezentująca roczny cykl dziecięcej pracy w montessoriańskim przedszkolu. Dzięki niemu zdobędziesz wiedzę na temat tego jak pracują dzieci, jak działają pomoce rozwojowe i jak kształtują się relacje w duchu Montessori.

Program warsztatów

8.30 – 9.00

Rejestracja, poranna kawa

9.00 – 10.15

Filozofia metody Montessori – opowieść w kręgu

10.15 – 10.25

Przerwa

10.25 – 13.30

Odkrywanie właściwości pomocy rozwojowych

13.30 – 14.00

Przerwa obiadowa

14.00 – 15.30

Projekcja filmu „Pozwólmy nauczać dzieciom”

15.30 – 16.00

Dyskusja

Pobierz program warsztatów

Beata Wintoch

Trenerka

Z wykształcenia pedagog i nauczyciel Montessori. Założycielka platformy edukacyjnej rodzinamontessori.pl, autorka programu warsztatów dla rodziców „Rodzina Montessori” i cyklu webinarów „Montessori dla początkujących”. Jej pasją jest praca z rodzicami, zgłębianie dziecięcej natury popartej naukową wiedzą z zakresu psychologii rozwoju człowieka. Jej życiową misją jest promowanie pozytywnych wartości w życiu rodzinnym, których źródła upatruje w pedagogice Marii Montessori.

Idea

Ideą warsztatów „Montessori dla początkujących” jest dostarczenie popartej badaniami naukowymi wiedzy o metodzie Montessori osobom, które wcześniej nie miały z nią styczności.

Jest to możliwość zorganizowania warsztatów w każdym miejscu w Polsce. Grupa może liczyć maksymalnie 24 osoby. Każdy uczestnik otrzymuje materiały edukacyjne z warsztatów.

Odpowiem na Twoje pytania

Proszę o kontakt, jeśli masz pytania dotyczące warsztatów lub chcesz zorganizować je w swojej miejscowości

Adrian Majewski

698-630-062

warsztaty(at)rodzinamontessori.pl

2017 - 2018 ⓒ Simple Toys Beata Wintoch

ul. Wiejska 16, 07-100 Węgrów, Tel: 25 30 70 008, E-mail: biuro(at)simpletoys.pl, NIP: 8241773699

Regulamin Świadczenie Usług | Polityk Prywatności i Plików Cookies