fbpx

Różowa wieża – pierwszy produkt Simple Toys

17 kwietnia 2018

Simple Toys to marka tworzona z myślą o rodzicach, którzy w swoich domach chcą stworzyć dzieciom warunki wspomagające ich naturalny rozwój. Pierwszym naszym produktem jest montessoriański szlagier – różowa wieża.

Celem naszej marki jest zbudowanie portfolio produktowego spełniającego kryteria opracowane przez Marię Montessori. W naszej ofercie oprócz tradycyjnych pomocy rozwojowych znajdą się także te, które opracuje nasz zespół projektowy. Ważnym aspektem w realizacji naszych planów jest jakość produktu oraz jego cena. Chcemy, aby produkty spełniały najwyższe kryteria jakościowe i były dostępne cenowo dla każdej rodziny chcącej stosować w swoim życiu metodę Montessori.

Różowa wieża na początek

Różowe sześciany stały się symbolem metody Montessori. My też bardzo symbolicznie chcieliśmy zaakcentować swój początek realizując je w naszym pierwszym projekcie. Nie jest to oczywiście jedyny powód. Różowa wieża powinna być wykonana z wysokiej jakości bukowego drewna, który zapewni każdemu sześcianowi odpowiednią trwałość i ciężar. Ta druga cecha jest szczególnie ważna, ponieważ wpływa bezpośrednio na skuteczność pracy z tym materiałem rozwojowym.

Produkty o takiej jakości wykonania są dostępne na rynku, ale ich cena sprawia, że nie jest to produkt dostępny dla wszystkich. Chcieliśmy wyjść na przeciw potrzebom rodziców, którzy z przyjemnością wiedzieliby ten produkt na półce dziecięcego pokoju.

Specyfikacja produktu

Na różową wieżę składa się dziesięć sześcianów różniących się od siebie wielkością. Najmniejszy o wymiarze 1 x 1 cm, z kolei największy 10 x 10 cm. Pracując z tą pomocą rozwojową dziecko rozwija: zmysł wzroku i dotyku, wzrokowe i mięśniowe rozróżnianie rozmiarów, koordynację oko-ręka, małą i dużą motorykę, koncentrację, inteligentną obserwację otoczenia oraz umysł matematyczny.

Praca z pomocami rozwojowymi sprawia, że dziecko poznaje właściwości świata rzeczywistego. Wykorzystując zmysł dotyku i wzroku, ruch, ciekawość, pracę rąk dziecko rozpoznaje rozmiary sześcianów, uczy się stopniowania, inteligentnej obserwacji otoczenia, słownictwa, rozwija umysł matematyczny.

Jak korzystać z różowej wieży?

Różowa wieża powinna znajdować się w stałym miejscu w pokoju dziecka. Miejsce to powinno być łatwo dla niego dostępne. Na początku pokaż dziecku jak przenosić różową wieżę do miejsca, w którym będzie z nią pracować. Ważne jest to, aby każdy sześcian był przenoszony oddzielnie. Chwytamy go od góry w taki sposób, aby każdy palec trzymał inną ścianę sześcianu.

Dziecko rozkłada sześciany w dowolny sposób, czyli w chaosie. Prezentację rozpocznij od przyglądania się sześcianom i znalezienia największego. Pokaż wyraźnie dziecku etap poszukiwania. Rozpocznij budowę od największego i kontynuuj poszukując zawsze największego z tych, które pozostały. Staraj się wykonywać to wszystko dokładnie i bardzo powoli. Rozłóż wieżę – każdy sześcian zdejmuj oddzielnie i układaj w chaosie. Zapytaj dziecko, czy chce ułożyć wieżę. Powiedz, że może z używać różowej wieży tak długo jak chce. Po zakończonej pracy dziecko odnosi pomoc rozwojową na swoje miejsce – każdy sześcian oddzielnie, zaczynając od największego, a kończąc na najmniejszym.

Dziecko może pracować z różową wieżą w różnorodny sposób, ważne jest to, żeby jej ściany zawsze się ze sobą stykały. Może ją konstruować w pionie, poziomie. Jeśli dziecko źle zbuduje różową wieżę – nie poprawiamy jej. Jeśli używa jej niezgodnie z przeznaczeniem – kończymy pracę.

Dziecko dzięki różnicom w rozmiarach sześcianów widzi, czy różowa wieża jest ułożona prawidłowo, to naturalna kontrola błędu wpisana w ten produkt.

Do różowej wieży dołączamy ulotkę, dzięki której rodzice którzy nie znają metody Montessori wiedzą, jak pracować z pomocą rozwojową.

2017 - ⓒ Simple Toys Beata Wintoch

ul. Wiejska 16, 07-100 Węgrów, Tel: 25 30 70 008, E-mail: biuro(at)simpletoys.pl, NIP: 8241773699

Regulamin Świadczenie Usług | Polityk Prywatności i Plików Cookies