Manufaktura

Utworzenie Manufaktury Nie Nie Tak to część mojej życiowej misji. Bardzo ważne jest dla mnie popularyzowanie pedagogiki Marii Montessori i zwiększanie dostępności pomocy rozwojowych dla rodzin. Opracowuję także narzędzia dla kobiet, które ułatwią zarządzanie domem, rodziną, sobą oraz w prosty sposób pokażą, jak odkrywać dzieci prowadząc obserwację.

Produkowanie przedmiotów zgodnie z manufakturowym charakterem doskonale oddaje ducha Marii Montessori. Wysoka jakość, najlepsze komponenty, ręczna produkcja w niewielkich zakładach w Polsce oraz dbałość o szczegóły nawiązują do pierwotnego charakteru pracy Montessori.

Pierwsze produkty pojawią się w 2018 roku.

Pomoce rozwojowe Marii Montessori zostały opracowane po to, żeby dzieci mogły być samodzielne, pracować wtedy, kiedy są na to gotowe. Materiał obejmuje pięć działów: życie codzienne, sensorykę, język, matematykę, kulturę.

Wspólne cechy wszystkich pomocy rozwojowych:

 • Kontrola błędu

  Pomoce rozwojowe są tak opracowane, aby popełniony błąd rzucał się w oczy. Dziecko ma szansę samodzielnie go poprawić, rozpoznać nawet niewielkie różnice.

 • Estetyka

  Często stanowi punkt zainteresowania, może to być barwa, kształt. Przykładem może być różowa wieża, gdzie siłą przyciągającą jest kolor, jak również najmniejszy sześcian o wielkości 1cm x 1cm, który jest bardzo atrakcyjny szczególnie w fazie wrażliwej na małe przedmioty.

 • Aktywność

  Materiał rozwojowy zachęca dzieci do podejmowania aktywności. Służy do tego, żeby z niego korzystać.

 • Ograniczenia

  Każda pomoc rozwojowa w otoczeniu dzieci występuje w jednym egzemplarzu. Nadmierna ilość przedmiotów tworzy chaos.

 • Izolacja trudności

  Tę cechę świetnie widać w materiale sensorycznym; dziecko ćwiczy jedną trudność spośród wielu występujących w materiale. Przykładem także może być różowa wieża – kolor wszystkich sześcianów jest taki sam, ale różnią się wielkością, dzięki czemu dziecko koncentruje się tylko na różnicach w wielkości.

Narzędzia dla kobiet

Na etapie prac projektowych to tajemnica, a co to dokładnie będzie dowiecie się, jak już będzie gotowe, czyli pod koniec 2017 roku. Łączy je kilka cech: piękno, wiedza, funkcjonalność. Narzędzia będą służyć do majsterkowania we własnym umyśle.

Wyprodukowane w Polsce

Pomoce rozwojowe oraz narzędzia dla kobiet będą produkowane z polskich surowców oraz w naszej walucie, dzięki czemu będą w atrakcyjnej dla rodziców cenie.

Wysoka jakość wykonania

Produkowane z pietyzmem pomoce rozwojowe, aby dzieci mogły pracować w bezpiecznym otoczeniu. Estetyczne i wykonane z naturalnych surowców.

Ręcznie wyprodukowane

Dbałość o szczegóły i piękne wykończenie dzięki manufakturowej produkcji w małych zakładach w Polsce. Wiele pomocy rozwojowych wymaga ręcznego wykonania.