Świąteczne prezenty z Simple Toys

Produkty, które znajdują się w moim sklepie internetowym Simple Toys spełniają kilka ważnych kryteriów: wspierają naturalny rozwój dzieci, wykonane są z drewna i naturalnych surowców, większość z nich posiada kontrolę błędu, a do tego są piękne, często ręcznie wykonane.

Wybrałam dla Was kilkadziesiąt propozycji na świąteczny prezent dla dzieci z 3 firm: Blue Sky, MobiLove, Bajo. Jako że pracuję nad wprowadzeniem własnych produktów, tylko co jakiś czas będą pojawiać się gościnnie inni producenci, u których cenię jakość, ideę, sposób wykonania oraz partnerskie budowanie relacji. Kto i kiedy będzie następny? To moja słodka tajemnica.

Zbliżają się święta i mam nadzieję, że pomogę Wam dokonać wyboru w prezentach. Celowo wybrałam zabawki i pomoce rozwojowe w różnych przedziałach cenowych, bo najważniejsze jest to, co dany przedmiot niesie za sobą – co rozwija u dziecka, z czego i jak jest wykonany.

Zabawki oraz pomoce rozwojowe będą zapakowane w piękny papier pakowy. Znajdują się na nim ikony z pozytywnymi wartościami. Drzewo symbolizuje rozwój, serce – miłość, logo Simple Toys – wspieranie naturalnego rozwoju dzieci, muszelka – metodę Montessori.

 

  • Układanki lewopółkulowe

Przygotowują do nauki języka oraz uczą dostrzegania różnic pomiędzy elementami. Pobudzanie lewej półkuli jest istotnym elementem wspierania rozwoju, ponieważ ma wpływ na mowę, naukę czytania, pisania i funkcje intelektualne. Układanki rosną wraz z dzieckiem, mają bardzo szerokie możliwości zastosowania, między innymi dzięki zestawom kart, które są do nich dołączone.

Zestaw układanek

Zapamiętywanie kombinacji kolorów, osadzanie elementów według wzoru, budowanie na podstawie wzoru. Odwracanie kolumn i umieszczanie w nich elementów, nauka pojęć, transferowanie, ćwiczenie pamięci ręki. Układanka lewopółkulowa.
Układanka lewopółkulowa 1/2 wtyczki kulki

Układanka lewopółkulowa przygotowuje do nauki języka oraz uczy dostrzegania różnicy pomiędzy elementami. Pobudzanie lewej półkuli jest istotnym elementem wspierania rozwoju, ponieważ ma wpływ na mowę, naukę czytania, pisania i funkcje intelektualne.
Geoplan 5 x 5 z kartami
Geoplan to doskonałe narzędzie do nauki matematyki, w związku z tą myślą został wzbogacony o zestaw kart edukacyjnych oraz liczmany.

 

 

  • Mobile Montessori

 

MOBIL MUNARI

Kontrastowe kolory, geometryczne kształty i linie proste, oraz kula, tworząca refleksy świetlne, rozwijają inteligencję wizualno-przestrzenną, koncentrację. Zbalansowany ruch wprowadza dziecko w świat równowagi, piękna i proporcji.
WIEK: od 3 tygodnia

MOBIL OŚMIOŚCIANY

Przejście od czerni i bieli do koloru oraz do form przestrzennych jest kolejnym krokiem na drodze sensorycznego rozwoju Twojego malucha. Trzy przestrzenne ośmiościany w podstawowych kolorach – najlepiej przyswajalnych przez niemowlę. Mobil wspiera koordynację wzrokową, percepcję głębi, koncentrację.

WIEK: od 5 tygodnia

MOBIL GOBBI

5 lekkich kul styropianowych w różnych odcieniach jednego koloru. Wdzięk i prostota. Kule wiszą na różnych wysokościach, od najciemniejszej do najjaśniejszej. Mobil pomaga rozwijać koncepcje porównawcze i matematyczne dzięki skalowaniu wysokości i odcieni koloru. Umożliwia śledzenie obiektu od najbliższego do najdalszego, od góry do dołu, od lewej do prawej i na odwrót.
WIEK: od 7 tygodnia

MOBIL TANCERKI

Cztery figury perlistych papierowych tancerek poruszających się wokół własnej osi oraz wokół wspólnego środka. Przyciąga wzrok niemowlęcia dzięki grze światła i ruchu. Maluch przyswaja relacje przyczyny i skutku poprzez obserwację wprawionych w ruch tancerek.
WIEK: od 8 tygodnia

MOBIL TĘCZA

Siedem falistych elementów w kolorach tęczy zakończonych barwną kulą. Paleta kolorów przyciąga wzrok i angażuje uwagę dziecka. Wspomaga zrozumienie zjawiska skalowania dzięki użyciu elementów różnej wielkości.
WIEK: od 8 tygodnia

MOBIL WIELORYBY

Mobil realizuje założenia pedagogiki Montessori dla starszych niemowląt – ukazuje prawdziwe obiekty ze świata przyrody, poruszające się jak gdyby były w swoim naturalnym środowisku. Pogłębia umiejętność koncentracji na wybranym obiekcie i rozróżnianie dystansów między elementami. Wspomaga zrozumienie zjawiska skalowania dzięki użyciu elementów różnej wielkości. Miękkie linie kształtów i paleta szarości uspokajają i relaksują.
WIEK: od 10 tygodnia

MOBIL MOTYLE

Mobil realizuje założenia pedagogiki Montessori dla starszych niemowląt – ukazuje prawdziwe obiekty ze świata przyrody, poruszające się jak gdyby były w swoim naturalnym środowisku. Wzmacnia koncentrację na obiekcie w ruchu. Wspiera umiejętność rozróżniania kształtów i kolorów. Skupia uwagę dziecka dzięki dużej szczegółowości elementów.
WIEK: od 10 tygodnia

 

  • Drewniane zabawki

Drewniane zabawki mają w sobie to coś. Dają dziecku możliwość kontaktowania się z naturą, które jest potem kontynuowane podczas dotykania drewnianej podłogi, płotu na dworze czy drzewa w lecie. Naturalne przedmioty cechują się większą trwałością i „rosną” wraz z dzieckiem.
Przykładowe drewniane zabawki, które znajdują się w Simple Toys:
Piramida 1 – 10
Drewniane krążki nawleczone na sznurek, które można używać na wiele sposobów. Początkowo zabawka może służyć do manipulowania, rozwijania małej motoryki, koordynacji oko – ręka. Z czasem do nauki liczenia, dostrzegania ilościowych różnic w liczbach. Jest to zabawka rozwijająca umysł matematyczny na konkrecie.

Sorter waga
Drewniana zabawka, która pomaga odkrywać równowagę, proporcje oraz wagę dzięki sortowaniu cylindrów o różnej wielkości.
Jest to doświadczenie wielkości, kolorów, wagi, rozwijanie koncentracji i umiejętności manualnych. Zabawka zawiera w sobie kontrolę błędu – od ułożenia cylindrów zależy równowaga. Dziecko samo wie, kiedy popełniło błąd i może go skorygować.
Zabawka została nagrodzona przez Norymberskie Targi Zabawek.

Grzechotka Motyl

Drewniana zabawka inspirowana pięknem natury. Odpowiada na dziecięcą potrzebę poznawania otaczającego świata poprzez zmysły. Kręcące się kulki delikatnie masują dziecięce dłonie, rozwijają zmysł dotyku oraz małą motorykę.
Obcowanie z estetycznymi i pięknymi przedmiotami rozwija wrażliwość artystyczną. Grzechotka jest drewniana, dziecko oprócz dotykania, chwytania, może brać ją do ust.

Przeszywanka owca z owieczką
Sznurowana zabawka rozwijająca małą motorykę, mięśnie dłoni, koordynację oko – ręka, precyzję i chwyt pęsetowy. Dziecka zadaniem jest przewlekanie sznurka przez otwory, co także przygotowuje do nauki szycia oraz pisania.

Garbus

Drewniany samochód inspirowany ruchem ulicznym, motoryzacją, światem dorosłych. Dorośli korzystają z samochodów do przemieszczania się. Dziecko używając samochodu rozwija małą i dużą motorykę.

Grzechotka Ptaszek

Drewniana zabawka inspirowana światem zwierząt. Odpowiada na dziecięcą potrzebę poznawania otaczającego świata poprzez zmysły. Dzwoneczek rozwija zmysł słuchu, uwrażliwia na dźwięki otoczenia. Rozwija także wyodrębnianie informacji dźwiękowych z otoczenia – podążanie za konkretnym dźwiękiem.