Warsztaty dla rodziców

Cześć! Nazywam się Beata Wintoch i to głównie ze mną będziecie spotykać się na prowadzonych przeze mnie warsztatach oraz webinarach.
Warsztaty oraz webinary dla rodziców – Rodzina Montessori to mój autorski program oparty na metodzie Marii Montessori, uważności, świadomym życiu, rodzicielstwie bliskości, technikach zarządzania. Jest to połączenie wiedzy pedagogicznej, filozoficznej, psychologicznej i biznesowej.
Z wykształcenia jestem pedagogiem i nauczycielem Montessori, z doświadczenia kobietą biznesu, a moją pasją jest holistyczny rozwój człowieka, zgłębianie wiedzy z psychologii rozwoju człowieka.
Przez dwa lata tworzyłam wyjątkowe miejsce w Węgrowie – Pokój Warsztatów, gdzie dzieci oprócz możliwości rozwijania talentów mogły spędzać czas w zgodzie z samymi sobą.
Zapraszam także na mój blog, gdzie opisuję czym jest metoda Montessori oraz do sklepu internetowego – Manufaktura Nie Nie Tak.

 

Autorski program Rodzina Montessori:

Świadomość siebie w budowaniu relacji z dzieckiem jest tak samo ważna jak odpowiadanie na potrzeby rozwojowe dzieci.

Chcę, żebyście dowiedziały się, jak przygotować odpowiednie otoczenie dla dziecka, jak prezentować pomoce rozwojowe Marii Montessori oraz które i w jaki sposób zrobić samemu w domu.

Najważniejszy okres w życiu człowieka to dzieciństwo – w nim kształtuje się nowy człowiek – i należy ten czas mądrze wykorzystać, bo nie można go powtórzyć.

W swoich warsztatach koncentruję się na naturalnych zasobach każdego uczestnika i to jest baza do stawania się lepszym człowiekiem – rodzicem, partnerem. Pedagogika Marii Montessori jest oparta na naturalnej, wręcz pierwotnej drodze rozwoju człowieka. Biznes daje ogromne pokłady wiedzy o sobie samym, zarządzaniu, myśleniu systemowym. Współczesna wiedza psychologiczna pozwala spiąć to klamrą i przyjrzeć się z bliska procesom zachodzącym w człowieku.

Warsztaty przeznaczone są dla rodziców dzieci w wieku 2,5 – 6 lat.

Lepsza rodzina

Filozofia

Wrażliwe fazy, horme, mneme, nebule, polaryzacja uwagi, normalizacja, umysł absorbujący, umysł matematyczny, kontrola błędu, izolacja trudności, inteligencja w dłoni, obserwacja, podążanie za dzieckiem, lekcja trójstopniowa.

Lepsza rodzina

Pomoce rozwojowe

Życie codzienne, sensoryka, matematyka, język.

Lepsza rodzina

Lepsza Ja

Samoświadomość, zarządzanie sobą i rodziną, ja w relacji z samą sobą, ja w relacji z dzieckiem, podążanie za sobą, myślenie systemowe.

Proces zakupu szkolenia

Zamów dedykowane szkolenie

Z przyjemnością poprowadzę warsztaty dla rodziców w Twoim mieście, klubie czy organizacji.

Zapraszam do wypełnienia formularza znajdującego się w ZAMÓW SZKOLENIE.

Zamów szkolenie

Lepsza rodzina